Як правильно перевірити сенсорний екран перед установкою
Ви вирішили придбати новий сенсорний екран і самостійно встановити оригінальні комплектуючі для вашого пристрою ? Можливо ви початківець майстер та хочете професійно розвиватися у своїй професії? Рекомендації в цій статті допоможуть зробити правильні і послідовні дії , які виявлять неробочий або частково робочий сенсор.Ви завжди зможете звернутися до нас за гарантійним ремонтом або зробити обмін неробочої запчастини.Для цього зв'яжіться з нами і надайте відео матеріали несправності сенсорного екрану.Позитивний результат можливий тільки при дотриманні гарантії і рекламації в якій вказані всі гарантійні умови.
Гарантія та повернення можливе тільки у разі заводського браку.
- сенсор не має слідів встановлення, експлуатації, механічних і теплових пошкоджень;
- відсутні сліди клею і пайки, сенсорний екран не пошкоджений механічним способом, захисна плівка не знімалася, гарантійні пломби не пошкоджені.
- закінчився термін гарантії 14 днів
Звертаємо вашу увагу , що для повноцінної перевірки працездатності запчастини необхідно демонтувати старий не робочий сенсор. Часто сенсор підключається поверх не знятої запчастини що призводить до передавлеванию шлейфу або його надриву. В результаті таких дій сенсор зіпсований і ставати не працездатним. Такий сенсорний екран поверненню і обміну не підлягає.
Також перед перевіркою рекомендуємо вичищати посадочне місце від залишків старого клею. Це дозволить вам виконати умови гарантії і не буде заважати повноцінно перевірити сенсор навісним монтажем.
Наступний етап перевірки сенсора демонтаж старої запчастини. В майстерні по ремонту для цих цілей використовують термофен або сепаратор з підігрівом. При нагріванні до 150 °С акуратно пройдіться по периметру сенсорного екрану. Дана маніпуляція дозволить прогріти старий клей і без особливих зусиль демонтувати старий сенсор. Якщо у вас немає спеціального обладнання , то підійде ізопропіловий спирт. Нанесіть таким же чином спирт по периметру сенсора і через кілька хвилин клей втратить свої властивості і можна буде приступити до зняття старої запчастини . Пам'ятайте ,що проводячи самостійні дії всі ризики по ремонту ви берете на себе .Як показує практика в подібних випадках краще звернутися до фахівцем і позбавити себе від втрат коштів і часу.
Для зняття сенсорного скла використовуйте тонкий інструмент. Пластиковий медіатор або тонка пластикова картка підійдуть найкраще. Не рекомендуємо використовувати металеві пристосування , оскільки можна не розрахувати свої зусилля і пошкодити дисплей . В такому випадку ремонт підвищитися в ціні чи буде економічно не вигідним.
Переходимо до безпосередньої перевірки нового сенсора. Для цього підключіть шлейф сенсора в роз'єм пристрою. Є три різновиди підключення шлейфа. Перший -це коли шлейф вставляється в роз'єм і притискається засувкою . Другий-це коли на кінці шлейфу присутній роз'єм , який вставляється в роз'єм на платі пристрою. B останнім часом застосовується третя різновид. На кінець шлейфа виведені контакти ,які за допомогою пайки монтуються на плату пристрою. Такий вид ремонту не можливий без наявності паяльника або паяльної станції. Рекомендуємо перед замовленням запчастини переконатися який вид підключення у сенсора в телефоні і тільки потім замовляти сенсор в інтернет магазині.
При перевірці й установки сенсорного екрану слідкуйте за розташування шлейфу. Він не повинен перегинатися і в окремих випадках для усунення статики при зіткненні з корпусних частиною пристрою необхідно ізолювати ділянку шлейфу.
Послідовність перевірки сенсора повинна бути такою : вкладаємо шлейф в пристрій (мобільні телефони мають різні конструкційні відмінності) , підключаємо шлейф до системної плати і вмикаємо пристрій.Підключити пристрій можна через блок живлення або вставити рідний акумулятор телефону. Частою помилкою є підключення сенсора при включеному пристрої - на сленгу "на гарячу" .У такому разі переконатися, що об'єктивно не вийти. Так робити не рекомендуємо!
Тепер найголовніший момент перевірки сенсора - це навісний монтаж. Новий сенсорний екран потрібно перевіряти на вазі під кутом 45 °З . Сенсор не повинен торкатися рамки пристрою для цього необхідно притримувати пальцями краю або використовувати матеріал не проводить струм. Для чого це потрібно? Напевно кожен чув подібні фрази "залипання" або "само спрацьовування". Це наслідки не правильного навісного монтажу та перевірки працездатності запчастини.
Останній етап полягає у перевірці спрацьовування сенсора по всій площі і в різних режимах самого пристрою. Якщо все працює ідеально приступаємо до фінальної стадії ремонту.
Покупці часто задають питання. Чим краще приклеїти сенсор ? Використовують в ремонті два види витратних матеріалів - це клей і спеціальний скотч. Залежно від пристрою використовую той чи інший вид матеріалу. Якщо у вашому пристрої встановлено окремо сенсор і дисплей , то краще використовувати скотч. Якщо у вас без рамковий телефон або встановлений дисплейний модуль , то необхідно використовувати спеціальний клей B7000 або T7000. Рекомендуємо використовувати клей в рівних пропорціях. Частою помилкою є надмірне використання клею , що призводить до моменту за літію підсвічування дисплейного модуля або датчиків. При таких діях модуль дисплея буде зіпсований.
Самою головною рекомендацією послужить прислів'я-"Сім разів відміряй — один раз відріж" . Перед зняттям транспортувальної плівки сенсорного екрану перевірте кілька разів працездатність і тільки потім клейте запчастину в пристрій.
Команда магазину Starmobile Parts